• Lili
  • · pred 1 dňom
  • 112 čítaní
  • Spravodajstvo

Košice otvorili letnú kúpaliskovú sezónu

V Košiciach odštartovala letná kúpalisková sezóna. Svoje brány už otvorili mestské kúpaliská Rumanova a Ryba – Anička, pričom posledné z trojice mestských kúpalísk, Červená hviezda, privíta prvých návštevníkov 27. júna. Spoločná kapacita všetkých troch areálov dosahuje približne 4 000 návštevníkov.

Pred začiatkom sezóny prešli kúpaliská pravidelnou údržbou a viacerými modernizačnými úpravami. Dobrou správou pre návštevníkov je, že ceny vstupného zostali na úrovni minulého roka. Na kúpalisku Rumanova pribudol nový turniketový systém, ktorý je kompatibilný aj so systémom na kúpalisku Červená hviezda. Držitelia permanentiek na Červenú hviezdu ich tak budú môcť počas leta využívať aj na Rumanovej. Súčasťou noviniek je aj digitálny kiosk na bezhotovostný nákup vstupeniek.

Kúpalisko Rumanova ponúka návštevníkom tri bazény vrátane detského bazéna, rozsiahle oddychové plochy, občerstvenie a počas letných prázdnin aj ranné či večerné plávanie. Rodiny s deťmi môžu využiť viaceré atrakcie určené najmenším návštevníkom.

Významnou novinkou tejto sezóny je aj kúpalisko Ryba – Anička, ktoré sa po viac ako 23 rokoch vrátilo do vlastníctva mesta. Počas leta bude fungovať v tradičnom režime, pričom samospráva už pripravuje projekt jeho postupnej revitalizácie. V budúcnosti by sa areál mal premeniť na moderné športovo-rekreačné centrum s novými atrakciami, ekologickými riešeniami a kvalitnejším zázemím pre návštevníkov.

Otvorením kúpalísk sa v metropole východu naplno začína letná sezóna. Mesto očakáva počas nasledujúcich týždňov vysoký záujem návštevníkov a verí, že modernizované areály ponúknu kvalitné podmienky na oddych, šport aj relax počas horúcich letných dní.

Zdroj, foto: mesto Košice

Zdielajte na: